Trendy wykończenia i aranżacji wnętrz stale się zmieniają. Niegdyś betonowe posadzki były rozwiązaniem stosowanym jedynie w zakładach przemysłowych, halach magazynowych lub garażach. Obecnie szturmem podbijają prywatne domy i mieszkania ze względu na swoją funkcjonalność i niebanalny wygląd. Wyjaśniamy, dlaczego posadzka z betonu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku budynków mieszkalnych.

Dlaczego posadzki betonowe zyskują na popularności?

Tradycyjne posadzki z drewna, paneli i płytek, choć stosowane od wielu dziesięcioleci, mają pewne wady. Przede wszystkim nie zawsze okazują się funkcjonalnym rozwiązaniem ze względu na to, że mogą ulegać uszkodzeniom. Są one powodowane nie tylko upadkiem ciężkiego przedmiotu i zalaniem podłogi, ale także jej codziennym użytkowaniem zgodnie z przeznaczeniem. W efekcie zachodzi konieczność wymiany lub odnowienia podłogi, co wiąże się ze sporymi kosztami. Beton stosowany do wykonania posadzki w domu lub mieszkaniu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, ścieranie, zaplamienie, więc zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdza się nie tylko w przedpokoju lub salonie, ale także pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli w kuchni i w łazience. Co więcej, posadzki betonowe mogą być stosowane w przypadku coraz bardziej popularnego ogrzewania podłogowego, bo doskonale przewodzą ciepło. Dodatkową zaletą podłóg z betonu jest ich wyjątkowy wygląd, który doskonale współgra z różnym wystrojem wnętrz. Wbrew pozorom, posadzka betonowa sprawdza się nie tylko w przypadku surowych, industrialnych wnętrz i nowoczesnych aranżacji.

Czy betonowa posadzka ma jakieś wady?

Wiemy, że posadzka z betonu jest trwała, odporna na uszkodzenia i wilgoć oraz łatwa do utrzymania w czystości, ale czy ma wady? Wydaje się, że nie, bo faktycznie, trudno wskazać jej słabe strony. Dla niektórych osób wadą posadzki betonowej może być sposób jej wykonania, który jest dość pracochłonny i wymaga zaangażowania specjalistów.